Kontaktujte nás: +420 776 710 426 | info@gabsynergy.cz

Jsme výhradní distributoři želatinových hemostatik Surgispon. Surgispon je chirurgická hemostatická houba, vyrobená z vysoce čištěného prvotřídního želatinového materiálu pro použití při různých chirurgických zákrocích. Pokud je implantována in vivo a použita ve vhodném množství, je zcela absorbována během 3 až 4 týdnů. Při aplikaci na krvácející slizniční oblasti zkapalní během 2 až 5 dnů.

Želatinové houby Surgispon mají porézní strukturu, která aktivuje trombocyty v okamžiku, kdy krev přichází do styku se základní hmotou houby. To způsobí, že trombocyty uvolní řadu látek, které podporují jejich agregaci ve stejnou dobu, kdy jejich povrch změní charakter, což jim umožňuje působit jako katalyzátor pro tvorbu fibrinu.

Surgispon je vyroben z měkké a tvárné pěny. Houbu je možno tvarovat mačkáním a stříháním. 

Použití:

Povrchové krvácení: houbu Surgispon přiložíme na krvácející ránu a necháme přitisknutou 5-10 minut. Poté houbu odstraníme.

V případě, že houba k ráně přischla zvlhčíme ji sterilní tekutinou (fyziologický roztok).

Krvácení z nosu: z houby ustřihneme proužek podle velikosti nosní dírky a opatrně, aby nedošlo k dalšímu poranění nosní sliznice,  ho částečně vsuneme do nosní dírky. Po uplynutí cca 5-ti až 10-ti minut zbytek houby odstraníme.